image

Yaşam Döngüsü

Şiddetsiz İletişim sürecini ve bilincini temsil eden bir mandaladır. Mandala’nın kelime anlamı “kutsal döngü”dür. Yüzlerce yıldır bütünlük, denge ve uyumun görsel temsili olarak yapılmıştır. (İC Dongu ) Şiddetsiz İletişim’in dört bileşeni, gözlem, duygu, ihtiyaç ve rica, mandalanın kalbinde yer alıyor. Zürafa kalbimizi açık tutma ve şefkatli doğamızla bağlantıda kalma arzumuzu temsil ediyor. Zürafalar dünyadaki en büyük kalbe sahip kara hayvanlarıdır, yaklaşık 12 kg kalpleri vardır) Bu döngünün içinde kalmak bizi kendimizi dürüstçe ifade ederken ya da başkalarını empatiyle dinlerken kendimizle ve başkalarıyla bağlantıda tutar. Bu iç döngünün içindeyken denge ve bütünlük vardır. Niyetimiz hayatı kutlamak ve hayata hizmet etmektir. (ORTA Dongu) Bu döngü Şİ bilincinin herkesin ihtiyaçlarının değerli olduğu ve bu ana/şu dakikaya odaklanıldığı niteliğini temsil eder. Niyetimiz kendimizle ve başkalarıyla şefkatli bağlantıdır ki bu da seçim ve özgürlüğü hayatımıza davet eder. (DIS Dongu)Kendimizi otomatik, alışkanlıktan kaynaklanan, tepkisel konuşma biçimlerini kullanırken bulduğumuzda dengemizi kaybedebilir ve bu dış döngüden hareket edebiliriz. Çakallar parçalanmayı ve hayata yabancılaşan/yabancılaştıran düşünce ve dili temsil eder. Onlar bizi bütünlüğümüze dönmeye davet eden rehberler olarak hizmet ederler.
image
image
image

Egzersizler

PDF dosyalarını indirebilirsiniz…

image

Videolar

Seçtiğimiz videolar…

image

Kitaplar

Tavsiyelerimizden seçkiler…

image

Filmler

Henüz izlemediyseniz…

image

Web Siteleri

Faydalı siteler…

PROFESYONEL KOÇLUK

Aslında hiç kimsenin tavsiyeye ihtiyacı yoktur. Bu nedenle koçluk; tavsiyede bulunmak, akıl, bilgi vermek, terapi yapmak değildir.

TEMALI SEMİNERLER

İhtiyaç duyduğunuz konuya dair
interaktif ve koçluk yaklaşımıyla
hazırlanan motivasyon
sunumlarıdır.
.

EĞİTİMLER

(Atölye Çalışmaları ) – İnteraktif metodla gerçekleştirilen eğitimler, ihtiyaçlara göre kuruma özel modüller halinde tasarlanmaktadır.
.